גידול בהשקעות טכנולוגיית מידע ותקשורת בקרב חברות תעופה מובילות

הסקר השנתי ה- 13 של חברת SITA ושל המגזין Airline Business שנערך בקרב מנהלי טכנולוגיית מידע של 200 חברות התעופה המובילות (המסיעות 57% מתעבורת הנוסעים העולמית) וממצאיו פורסמו בבריסל ב- 22 ביוני 2011, מצביע על כך שחל גידול משמעותי בהוצאות טכנולוגיית המידע והתקשורת שלהן.
אומנם ההוצאות התפעוליות על טכנולוגיית המידע והתקשורת נשארו יציבות על רמה של 1.8% אולם מדובר בגידול משמעותי בהוצאות הממשיות בעקבות חזרה לרווחיות במהלך 12 החודשים האחרונים לאחר שנתיים של משבר כלכלי.
בהשוואה ל- 2010 מחצית מכלל חברות התעופה דיווחו על גידול בכלל הוצאות טכנולוגיית המידע והתקשורת שלהן, 32% דיווחו שלא חל שינוי ו- 18% דיווחו על ירידה בהוצאות.

למרות החששות לגבי תנאי השוק ומחירי הדלקים הרי שיש אופטימיות לגבי שנת 2012 כאשר 54% מהחברות דיווחו על כוונה להגדיל את הוצאות טכנולוגיית המידע והתקשורת ו- 29% מעריכים כי לא יחול ו שינויים בהוצאות.
החברות הללו הביעו נכונות להשקיע בצורה משמעותית בשירותים ניידים לנוסעים ובטכנולוגיות חדישות אחרות. 91% מהחברות שהשתתפו בסקר דיווחו על כוונה להשקיע בשירותים ניידים לנוסעים ו- 93% – על מתן עדיפות לטכנולוגיית וירטואליזציה.
בשנת 2014 צפויים 15% מכלל הנוסעים להשתמש בטלפון הנייד כדי לבצע צ'ק-אין. 33% מהחברות כבר מוכרות כרטיסים באמצעות הטלפון הנייד ו- 52% מתכננות לעשות זאת עד שנת 2014 (כולל).

פרטים נוספים :

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s