אז מה מניע את העולם

לא אהבה, לא כסף, לא שנאה ולא אידיאלים. את העולם מניעים כוחות אדירים המתחבאים אצלנו בתוך הבית, במשרד וכמעט בכל מכשיר שאנחנו משתמשים בו.
את המשפט האלמותי של ג׳ון לנון ״כל מה שאנחנו צריכים זו אהבה״ החליפה מציאות מרגשת הרבה פחות. בסיסי נתונים, הרים אדירים, אוקיינוסים ויקומים אינסופיים של נתונים מניעים את העולם ובתוך כך את התודעה האנושית הכללית וגם את זו האישית שלנו. 
אם בעבר תאורי אנשים הפכו לציורים מרהיבים, הרי שהיום את בני האדם ניתן ״לצייר״ באמצעות אלוגריתמים (מרהיבים לא פחות).
ניתן היום לתאר בני אדם כסה״כ של נוסחאות מתמטיות הנובעות מדפוסי הפעולה והתגובות שלהם אל המציאות כפי שמשתקפת בעיניהם הסובייקטיבית והאישית ע״י מרבית המכשירים האלקטרוניים איתם הוא בא במגע.
אינטליגנציה היתה בעבר שייכת לשכבות האצולה והיום מקדשים כולם את ״האינטליגנציה המלאכותית״ הנטועה עמוק ב״מוחם״ של המחשבים ברחבי העולם.
ואיך כל זה קשור למארגני התיירות הנכנסת?
אם בסיסי נתונים הם ״מכרות הזהב״ המודרניים ומושגי כריה היגרו ממחצבי היהלומים והזהב שבאדמה לכריית נתונים והסקת מסקנות מבסיסי נתונים, הרי שמתבקש שגם אנחנו נצא לכרות נתונים בחצר ביתנו הקטנה.
עסקי התיירות עמוסים בנתונים על דפוסי הפעולה של המשרד, של הלקוחות, של המוצרים, רמות רווחיות ועוד ועוד.
סוכני הנסיעות נחשבים כפועלים חרוצים במיוחד באיסוף נתונים עבור הספקים: מלונות, חב׳ תעופה ועוד, אולם אינם משכילים לארגן את כלל הנתונים שנאגרו לאורך השנים במערכות ההזמנות והחשבונות בכדי לאתר ולגבש דפוסי פעולה ופעילות אצל כל הגורמים הרלוונטיים לעסק, פנים ארגוניים וחיצוניים, לשעות פוריות גבוהות של צוות המשרד, שעות ימים וחודשי שיא של קבלת הזמנות משווקים מסוימיים ולקוחות מסויימים הכל על צירי הזמן והקשרים ועוד.
בכל יום אנחנו נכנסים למשרד וכאילו מתחילים מבראשית למרות שבסה״כ דפוסי הפעולה שלנו צפויים וחוזרים על עצמם, גם בין הלקוחות ניתן לאתר דפוסי תגובה להצעות וניהול מו״מ.
החזון שכל הפעולות בעסק יהפכו לנוסחאות מתמטיות רחוק, אולם יקל עלינו להסכים שאחרים כבר מזמן מביטים עלינו מבעד לנוסחאות וחישובים.
העת הגיעה לנסות ולכרות חכמה ומסקנות עסקיות מבסיסי הנתונים הרבים המפוזרים במשרדים כיום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s