עיקר החדשות תחילה

שוב הצפוי והברור מאליו תפס אותנו בהפתעה ואת מקום הדאגות על זמינות חסרה של חדרים לקבוצות עתידיות, החליפה דאגה קיומית לעתיד הענף בשנה הקרובה.
טבעה של האנושות בעידן הנוכחי הוא להאמין שיהיה רע. קל יותר להפיץ חדשות חסרות בסיס על סופו הקרב של העולם מאשר חדשות מושכלות ש״יהיה בסדר״.
מהדורות ערוצי החדשות מזינים אותנו ברצף בלתי פוסק של ידיעות ״רעות״. חדשות טובות זוכות לפינה אזוטרית במהדורות במקרה הטוב.
החדשות הרעות באופן פרדוקסלי הם כוח מניע, חשוב בתעשיית התיירות העולמית. הצורך ״לנוח״ מהחדשת והשפעתן עלינו, דוחק בנו לצאת ליעדים רחוקים מביתנו במטרה למצוא שלווה שהיא בעצם שילוב של יעד יפה שהחדשות בו לא מעניינות אותנו.
בכדי שחו״ח לא נתרגל לשקט והשלווה, אנחנו מקפידים ״לשמור על קשר״ עם ערוצי החדשות הרעות ממקום מושבנו הקבוע.
לנו נדמה שרק משוגעים יבואו לישראל למצוא שקט ושלווה. אנחנו שחיים כאן יודעים ששקט ושלווה הם ״מוצרים״ לצריכה במסגרת סדנאות רוח באיזורים מנותקי תקשורת סלולארית.
הזעזוע והחרדה מסבבי אלימות ומלחמות, בכל העולם, גורמים לענף התיירות לשווק בהיסוס את המדינה כיעד של שקט ושלווה כפי שמבקשים התיירים למצוא. בישראל אנו חיים ב״פוסט טראומה״ כרונית הבטוחה שהעתיד צופן בחובו ימי משבר רבים ונוספים ולא היא.
״התמזלנו״ ומשברים פוליטיים ובטחוניים הפכו לנחלת כלל העולם. בימים האחרונים עקבנו אחרי התקשורת הבינלאומית ומצאנו ש״החדשות הרעות״ מישראל לא מעניינות את העולם. אפילו מדינות העויינות אותנו לא מצאו את הזמן להנפיק הודעת מחאה או נזיפה.
אשרנו שאנחנו משעממים את העולם.
למילה ״דווקא״ אין תרגום ישיר בשפות רבות ובמיוחד באנגלית המקבילה. בשפות אחרות היא בכוונה במיוחד וכו׳.
דווקא עכשיו עלינו, יחד, ובסיוע משרד התיירות, להגביר מאוד את ״החדשות הטובות״ מישראל אצל עמיתנו בחו״ל.
על דרך ההומור (הכהה) אפשר לומר כי התקוות שמבצע ״חגורה שחורה״ יקל ולו במעט, על עומס ההזמנות והמחסור בחדרים ומדריכים התבדה.
אנו תקווה כי משרד התיירות שפעל כך בעבר ובהצלחה, יגביר מאוד את הפירסומים בחו״ל בשבועות הקרובים בכדי להבטיח את המשך שמירת המומנטום החיובי עליו כולנו מברכים ושמחים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s