תובנות ממפגש עם מארגני תיירות מאיטליה בארגון לשכת משרד התיירות

היום התקיים מפגש בין כ-100 סוכנים ומארגני תיירות הפועלים בשוק האיטלקי. 

קודם לכל, מגיע לאנשי המשרד בארץ ובאיטליה, וביניהם, כלנית גורן פרי, מנהלת לשכת התיירות באיטליה ואפרת מאיר גרומן, מנהלת אגף אירופה, יישר כח וכל הכבוד. פשוט תענוג לראותם עובדים ויוזמים.

במסגרת הפאנל בו הייתי שותף, רשמתי לעצמי כמה הערות, הנכונות לשוק האיטלקי וכנראה בכלל:
1. החיסונים הם הקמפיין הכי מוצלח שנעשה לענף התיירות בחו"ל. אנו בטוחים שהנושא מהווה מנוף ויתרון אדיר לחידוש התיירות. כולנו תקווה שמדינתנו היקרה לא תפספס את המתנה הזאת.
2. גמישות, גמישות, גמישות ועוד פעם גמישות. בעידן של אי וודאות, זאת הציפייה הראשונה של הלקוחות בחו"ל. אין המדובר על אפשרות או תוספת, אלא על מרכיב מהותי בחבילה. להערכתי האישית, זה אמור להיות חלק מהשירות, ובהתאם צריך לתמחר שותפות בין גורמי המקצוע (B2B).
3. ישנו פחד המהול באי וודאות. השותפים העסקיים מצפים שיכבדו את שיתופי הפעולה שהיו עד המשבר. צמד המילים "נאמנות הדדית" צריכות לחזור ללקסיקון מערכת היחסים. המחיר חשוב, אך הוא כבר לא ה"אלוהים" של התעשייה.
4. חיסונים ומחוסנים- המחשבה הקיימת אצלנו, כי בראש ובראשונה יש להיערך לקראת הגעה לישראל של תיירים מחוסנים, אינה מחוברת מספיק למציאות. אם נאפשר כניסה של תיירים מחוסנים בלבד, נישאר בלי כלום. השותפים האיטלקיים עדכנו כי הנושא ייקח עוד זמן רב, ובעצם רמזו שאם זה מה שישראל תחליט לשדר, הדבר יפגע מאד באטרקטיביות שלה. קיימת ציפייה ברורה שיהיו מסלולים מבוססי בדיקות בקפסולות.
4. בריאות ובריאות. הציפייה מתבקשת, אך המשמעות המעשית אינה ברורה לנו ולהם מספיק-מה זה אומר וכיצד ייבחן.
5. טכנולוגיה וחדשנות-כמרכיב בהתפתחות השוק, זו ציפייה ברורה מצד העמיתים בחו"ל.

הקטגוריות
על כותב הבלוג

מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת.

 

Managing Director at ISRAEL TRAVEL AGENTS ASSOCIATION.

Interests: Travel&Technology, Travel Agents, Search Engines, Social Media, Mobile ,Real Time Web, Photography, Nature, Desert

Tel Aviv ISRAEL

טוויטר
Ultimate Twitter Feed
פייסבוק
תגיות
הצעקה הופכתְ לדרך המרכזית שאנחנו מתקשרים ומעבירים מסרים. אמסלם מבין שאם היה כותב מאמר דעה על מה שהוא חושב על ביתְ המשפט לא היינו מקשיבים (הוא כנראה צודק). אז הוא צועק ומגדף ומקבל את תשומת ליבנו. אמסלם הוא המראה של תשומת ליבנו.
המשבר הוא השגרה הרגילה
משברים במדינת ישראל הם השגרה הרגילה. תקופות רגיעה ושגרה הם היוצאים מהכלל. בכל זאת במדינת ישראל עד היום אין תכניות מוכנות מראש למצבי משבר כלכליים הנובעים ממלחמות, משברים גאופוליטיים או קורונה.
יום הולדת הוא זמן נאה לחשבונות נפש וקבלת החלטות הרות גורל שלא אגשים ובכל זאת אתמיד ואשוב לקבלן גם בעוד שנה בדיוק. למעלה מעשרים שנה שחגיגות יום עצמאותי בעולם הזה נחגג באדיקות, התרוננות ונחת רוח בדיוק אותו הדבר.