המשבר הוא השגרה הרגילה

השנה היא 2022.
משברים במדינת ישראל הם השגרה הרגילה.
תקופות רגיעה ושגרה הם היוצאים מהכלל.
בכל זאת במדינת ישראל עד היום אין תכניות מוכנות מראש למצבי משבר כלכליים הנובעים ממלחמות, משברים גאופוליטיים או קורונה.
בכל משבר מתכנסים חכמי הכנסת ופקידי הממשלה המומים מפתאומיות המשבר הצפוי וממציאים את תורת ההתמודדות בדיעבד.
שנתיים לתוך משבר הקורונה ואין תרחישי התייחסות ותוכניות מגירה המגדירים מתן מענה נדרש לפי היקף הנזק האפשרי בתרחישים שונים.
כך יוצא שהחלטות שמתקבלות לדוגמא בעניין תכנית חרום לסיוע לתיירות הנכנסת עבור יולי 21 עדיין נדונות כיצד יישומו ב-ינואר 22 עם צפי להעברות רק לאחר מחצית שנת 22.
מצעד קיבוץ הנדבות והמילים הריקות הם השיטה והמענה למשברים בענפים השונים. מדוע לא ניתן להכין תוכניות מראש להפעלה מיידית בתרחישים שונים של משברים כלכליים בענפים אזורים ותחומים שונים. במשבר הקורונה משרד הבריאות הוא משרק הבטחון שאמור לנהל את המלחמה. וזאת מלחמה לכל דבר ועניין.
מספר המתים ממגפת מהקורנה-9,651
מספר החללים במלחמות ישראל -23,928
על רקע המספרים האלו המדיניות המכוונת של אי הערכות למצבי משבר בישראל היא מחדל מתמשך ומכוון.
הקטגוריות
על כותב הבלוג

מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת.

 

Managing Director at ISRAEL TRAVEL AGENTS ASSOCIATION.

Interests: Travel&Technology, Travel Agents, Search Engines, Social Media, Mobile ,Real Time Web, Photography, Nature, Desert

Tel Aviv ISRAEL

טוויטר
Ultimate Twitter Feed
פייסבוק
תגיות
השינויים התכופים וחוסר היציבות בתהליכי קבלת ההחלטות גורמים לחוסר נוחות וכעס מוצדקים. מצד שני, אין סיכוי שההתנהלות הזאת תחלוף בקרוב וכדאי לקבלה כעובדה מוגמרת. 
הצעקה הופכתְ לדרך המרכזית שאנחנו מתקשרים ומעבירים מסרים. אמסלם מבין שאם היה כותב מאמר דעה על מה שהוא חושב על ביתְ המשפט לא היינו מקשיבים (הוא כנראה צודק). אז הוא צועק ומגדף ומקבל את תשומת ליבנו. אמסלם הוא המראה של תשומת ליבנו.
המשבר הוא השגרה הרגילה
משברים במדינת ישראל הם השגרה הרגילה. תקופות רגיעה ושגרה הם היוצאים מהכלל. בכל זאת במדינת ישראל עד היום אין תכניות מוכנות מראש למצבי משבר כלכליים הנובעים ממלחמות, משברים גאופוליטיים או קורונה.